Drodzy Seniorzy,

 

Bardzo za Wami tęsknimy, brakuje nam Waszej radości, uśmiechów, wspólnych rozmów, działań, miłego gwaru, który na co dzień towarzyszył naszym spotkaniom w LUTW.

 

Niespodziewany czas epidemii koronawirusa wkroczył w naszą rzeczywistość, popsuł plany i uziemnił nas wszystkich w domach. Nie poddajemy się, wciąż szukamy rozwiązań na ten trudny dla wszystkich czas. Wspólnie musimy przeciwstawić się zagrożeniom i przestrzegać wydawanych zaleceń. Mimo, iż dzieli nas odległość, pozostajecie w naszych sercach i myślach. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli nadrobić stracony czas. Podejmujemy też działania w kierunku nowej formy współpracy „na odległość”.

 

 

Nasi instruktorzy zajęć przygotowują się do wirtualnych szkoleń i warsztatów,
o czym będziemy informować na bieżąco. Prosimy jednak o cierpliwość, gdyż dla nas to również nowe wyzwanie.

Mamy nadzieję, że korzystacie z informacji, które zamieszczamy na www.lutw.net i facebooku Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Poza ważnymi informacjami bieżącymi, są tam propozycje aktywności ruchowej, do korzystania z których życzliwie zachęcamy. Pamiętajcie, każda forma ruchu to zdrowie. Atrakcyjne ćwiczenia znajdziecie też w specjalnie opracowanym przez profesjonalnych rehabilitantów programie Aktywny Senior w Domu, wystarczy skopiować i wejść w link: www.gazetasenior.pl/seniorze-cwicz-w-domu-to-proste-pomoze-ci-program-aktywny-senior-w-domu Organizatorami akcji są: Krajowa Izba Fizjoterapeutów i Ministerstwo Zdrowia.

 

Ogłoszony został konkurs na własną twórczość – wiersz optymistyczny na trudny czas pandemii; termin do 30 czerwca 2020 r. Przewidziane są trzy nagrody. Wkrótce pojawią się inne konkursy, w tym plastyczny, kulinarny, może także muzyczny i recytatorski, tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Będziemy też prowadzić wideokonferencje a w miarę potrzeby także indywidualne spotkania na skype czy messengerze.

Może Wy też macie ciekawe propozycje lub konkretne oczekiwania od nas?

 

Prosimy, piszcie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Tymczasem trzymajcie się zdrowo, pozdrawiamy i prosimy o stosowanie się do wydawanych zaleceń, a przede wszystkim #zostanwdomu

 

Do zobaczenia, mamy nadzieję, niebawem.
Pozdrawiamy.

W imieniu zarządu dr Roman Biskupski
i mgr Grażyna Chojnowska

 

 

 

Legionowo, 26 marca 2020 r.

Apel Miejskiej Rady Seniorów w Legionowie

Zostańmy w domu – ale bądźmy w kontakcie!

Minęły pierwsze dni walki z zagrożeniem koronawirusem. Miejska Rada Seniorów w Legionowie z wiarą i nadzieją obserwuje mobilizację służby zdrowia
i służb epidemiologicznych na naszym mieście, Mazowszu i w kraju. Z uznaniem też przyjmujemy wszelkie działania oraz inicjatywy prowadzone pod hasłem: 
„Chrońmy naszych seniorów!”.

Zagrożenia związane z koronawirusem dotyczą całego społeczeństwa, niezależnie
od wieku. Rzeczywistość zmusza wiele osób starszych oraz ich rodziny
do przeorganizowania codziennych zajęć i życia. Najtrudniejsza jest sytuacja osób 80+, samotnych, chorych oraz z różnych powodów zależnych od innych. Seniorów korzystających z Uniwersytetów, Domów Pomocy, Klubów Senior+, klubów seniora itp. Zamkniecie tych instytucji spowodowało, że kilka tysięcy osób na Legionowie z dnia na dzień pozbawione zostało nie tylko zajęć, ale często i posiłku. Nie opuszczajmy ich w potrzebie! Nie pozwólmy, by zdani byli wyłącznie na siebie. Nie możemy poprzestawać na wezwaniu 
 „Seniorze, zostań w domu!”.

Miejska Rada Rada Seniorów w Legionowie zwraca się z apelem do Ośrodka Pomocy Społecznej , Polskiego Czerwonego Krzyża, Caritasu, Wolontariatu Seniorów oraz innych jednostek świadczących instytucjonalną pomoc osobom starszym, a przede wszystkim do władz administracyjnych i samorządowych o szczególną mobilizację w poczuciu służby i solidarności społecznej. Liczymy na wsparcie ze strony młodzieży, harcerzy i wolontariuszy. Czeka nas sprawdzian wzajemnej wrażliwości. Izolacja, kwarantanna, nie może oznaczać całkowitego odcięcia się od tego, co dzieje się za naszym płotem, za naszymi drzwiami.

Bądźmy pomocni i wrażliwi!

Zachęcamy do odwiedzania strony www.lutw.net

W imieniu MRS w Legionowie

Ewa Milner-Kochańska - Nacz.Wydz.Zdrowia      Roman Biskupski - Przewodniczący