WITAMY W WIRTUALNYM  LEGIONOWSKIM UNIWERSYTECIE TRZECIEGO WIEKU

Wirtualny Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku (WLUTW) został utworzony z potrzeby zmiany działalności ze stacjonarnej na wirtualną z powodu pandemii spowodowanej koronawirusem oraz z potrzeby serca, by pozostawać z naszymi słuchaczami w kontakcie. WLUTW rozpoczął działalność 4 maja 2020 r. dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrektora Romana Biskupskiego i Romana Smogorzewskiego Prezydenta Miasta Legionowo i dziennikarzy lokalnej telewizji kablowej (LTV). Wirtualną pracą Uniwersytetu kieruje dyrektor LUTW. 

W związku z powyższym działalność Uniwersytetu planowana na II semestr roku akademickiego 2019/2020 została zmodyfikowana z uwzględnieniem możliwości i umiejętności technologicznych oraz zaangażowania wykładowców, lektorów i instruktorów. 

Słuchaczom WLUTW, którzy nie mają komputera, smartfona, laptopa, oferujemy wypożyczenie i dostarczenie do ich domów sprzętu wraz ze wstępnym instruktażem uruchomienia, pisania, korzystania z Internetu, w tym odnajdywania strony www.lutw.net Podstawą wydania zestawu komputerowego jest podpisanie umowy użyczenia do czasu zakończenia roku akademickiego 2019/2020. W tym celu należy skontaktować się telefonicznie z sekretariatem LUTW: 22 784 05 15 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drodzy seniorzy! Dla Was uruchamiamy telefon zaufania 500 683 354 czynny w poniedziałki w godz. 10.00 – 12.00 i czwartki 17.00 – 19.00, z którego możesz korzystać, gdy czujesz potrzebę rozmowy z zaufaną osobą lub masz problem i oczekujesz życzliwego wsparcia w konkretnej sprawie. Dzwoń, nie krępuj się, właśnie Tobie WLUTW daje możliwość kontaktu w trudnym dla nas wszystkich czasie.

Zajęcia dydaktyczne, lingwistyczne, kulinarne i ruchowe będą kontynuacją ćwiczeń, warsztatów, lekcji stacjonarnych, w których możecie uczestniczyć za pośrednictwem telewizji LTV Legionowo, strony uniwersytetu www.lutw.net, na której będziemy umieszczali wszelkie wirtualne relacje oraz facebooku Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zwracam uwagę, że rozpoczęliśmy m.in. publikację z serii „Zdrowie z mojego ogródka”, czyli zdrowe i smaczne przepisy kulinarne z dostępnych roślin. Zachęcam do praktykowania we własnym zakresie, a w efekcie lepszą odporność zdrowotną. Atrakcją są też warsztaty kulinarne w ramach projektu „Senior+”, gdzie poznacie cały proces wykonania potrawy oraz propozycje ćwiczeń ruchowych.

Z oczywistych powodów nie odbyły się zaplanowane wycieczki, koncerty, wczasy, wyjazdy na basen termalny. Osoby, które dokonały przedpłat, mogą odebrać gotówkę (po telefonicznym ustaleniu terminu) lub skorzystać z nowej oferty wyjazdowej.

Zachęcamy do udziału w Wirtualnym Legionowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Działamy dla Ciebie! Bądź z nami po drugiej stronie ekranu!

Szczegółowych informacji o działalności Uniwersytetu można uzyskać w Sekretariacie LUTW przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 3 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00) lub pod numerami telefonów 22 784 05 15; 22 774 50 80, a także na stronie internetowej www.lutw.net Pytania do nas można kierować również za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informator LUTW wydawany jest raz w roku na początku roku akademickiego. Zawiera on podstawowe dane dotyczące władz, struktury organizacyjnej i poszczególnych dziadzin działania Uniwersytetu oraz harmonogram zajęć. Jest to jednocześnie plan działalności LUTW na dany rok akademicki.

Wyjątek stanowią sytuacje nieprzewidziane, nadzwyczajne, jak aktualna sytuacja pandemii, obejmująca cały świat.

Sprawy sporne, skargi i wnioski prosimy kierować telefonicznie do sekretariatu LUTW.

Za funkcjonowanie Uniwersytetu i jego opinię na zewnątrz jest odpowiedzialna cała społeczność studencka. Pamiętajmy o przestrzeganiu zapisów zawartych w Regulaminie Etyki.

Zapraszamy do współpracy, czekamy na Wasze inicjatywy, pomysły i potrzeby.

Pamiętajmy o życzliwości, wzajemnej pomocy, wsparciu w dużych i małych problemach, cieszmy się z możliwości zastępczej, czyli wirtualnej edukacji integracji, bądźmy wyrozumiali i cierpliwi.

Z gorącymi pozdrowieniami

Grażyna Chojnowska i Roman Biskupski

 

 

 

 

Drodzy seniorzy

  Przekazujemy do waszej oceny trzeci odcinek warsztatów kulinarnych organizowanych w ramach Wirtualnego Uniwersytetu Trzeciego życia w Legionowie. Oczekujemy na wasze opinie i wnioski a przede wszystkim na waszą specjalną potrawę, zupę czy ciasto. Przewidujemy również zaproszenie zgłaszającego do naszej klubowej kuchni i wykonanie swojego przepisu na wizji. Życzę miłego oglądania.
 
Roman Biskupski  

W związku ze stanem epidemiologicznym nadal obowiązującym w naszym kraju,
z polecenia Wojewody Mazowieckiego nasze zajęcia aktualnie nie mogą odbywać się w sposób stacjonarny. Wychodząc naprzeciw temu pomysłowi zaangażowaliśmy się
w utworzenie WIRTUALNEGO LEGIONOWSKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU.

W ramach wprowadzenia w życie powyższej inicjatywy zapraszamy wszystkich słuchaczy LUTW jak również pozostałe osoby z Gminy Miejskiej Legionowo w wieku 60+ do uczestniczenia w wirtualnych zajęciach m.in. z j. angielskiego, gimnastyki rehabilitacyjnej, zajęć komputerowych, warsztatów kulinarnych itp. Wszystkie aktualności dotyczące tej formy prowadzenia zajęć znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.lutw.net gdzie, dzięki współpracy z TV Legionowo zamieszczane
są aktualne filmy nagrywane przez kierownictwo LUTW oraz wykładowców zachęcających do wspólnego udziału w zajęciach. Wszystkich zainteresowanych prosimy, także o kontakt pod nr tel. 22-784-05-15 bądź informację e-mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

      Zapraszam seniorów z Miasta i Powiatu do I programu  Polskiego Radia  w najbliższą niedzielę 10 maja i wysłuchania  audycji  CZAS POGODY  między godziną  10.00 a 12.00. Będzie ona poświęcona seniorom i dobrym praktykom wypełnienia czasu seniorom pozostającym zamkniętym w  swoich domach z powodu pandemii.
 
Jako  dyrektor Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku będę prezentował / na żywo/ ok. godziny 10.20 nasze działania w tym zakresie. Temat dodatkowy to  działania wirtualne skierowane do seniorów / szczegóły na stronie https://lutw.net.
Proszę seniorów o zgłaszanie waszych propozycji  abym mógł pokazać  je w czasie audycji. Materiały wysyłajcie na e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.           
Pozdrawiam
 
Roman Biskupski dyrektor Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Dla legionowskich seniorów ale również wszystkich seniorów Mazowsza kolejna oferta kulinarna na każdą kieszeń a przede wszystkim bardzo smaczna próbowaliśmy polecamy . Oczekujemy też od was przepisów kulinarnych, które możemy zaprezentować jako wasze i zaproponować pozostałym / przysyłajcie przepisy tanie i bardzo smaczne na każdą senioralną  kieszeń/. Wysyłajcie je do  nas na e-maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ŻYCZYMY SMACZNEGO  
 
dr Roman Biskupski