Przekazujemy słuchaczom i seniorom z Mazowsza kolejny 5 odcinek w ramach Wirtualnego Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Rozpoczynamy informowanie o nowych rodzajach działalności jak joga i nordic walking . Informujemy jednocześnie, że przygotowujemy się do powolnego uruchamiania poszczególnych rodzajów działalności w małych grupach / o szczegółach i czasie będziemy informować sukcesywnie na stronach lutw.net oraz na stronie Mazowieckiej Akademii Seniorów w Legionowie https://spp-nadzieja.nazwa.pl/. Ruszamy również z rechabilitacją ruchową i zdroworną w tym  na NFZ w domach i w naszej Przychodni . Szczegółowe pytania  e-mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz pod numerem /22/774-50-80.

Od dzisiaj rozpoczynamy równiez pilotażowy program OPASKA RATUJĄCA ŻYCIE SENIORA. Szczegóły na stronach internetowych Uniwersytetu i Akademii / jak wyżej/.

 

Roman Biskupski prezes SPP NADZIEJA

 

 

Drodzy Seniorzy Legionowa i Mazowsza ,

Przekazujemy  film, który przygotował dla Was Krzysztof Człapski Mistrz Polski w Nordic Walking. Posłuchajcie, obejrzyjcie i sprawdźcie, czy prawidłowo spacerujecie z kijkami. Tych z Państwa, którzy jeszcze nie zaczęli uprawiać sportu z kijkami, również zachęcam do obejrzenia i podjęcia próby. Dobra wiadomość jest taka, że już wkrótce zaczniemy ćwiczyć w realu. Tradycyjnie spotkamy się przy Arenie. Będziemy mogli praktykować też jogę, czyli ćwiczyć w celu usprawniania kręgosłupa. Zachęcam do śledzenia strony LUTW, jak również wiadomości zamieszczanych tutaj. Gorąco dziękuję Panu Michał Kobrzyński kierownikowi Areny i Roman Biskupski dyrektorowi LUTW za skuteczne negocjacje w sprawie rozwoju fizycznego seniorów. Szczególne podziękowania składam naszemu Mistrzowi Nordic Walking Krzysztof

Grażyna Chojnowska 

 

 

Przekazujemy Państwu "zwiastuny" zajęć, które będziemy prowadzili w ramach Wirtualnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Legionowie. W tym odcinku pokazujemy lekcję języka angielskiego, gimnastyki , wykład z historii region oraz warsztatów komputerowych. W najbliższych odcinkach będziemy pokazywali te i kolejne zajęcia: warsztaty fotograficzne, obsługi smartfona i wykorzystania aparatu fotograficznego w telefonie oraz  wiele innych. Czekamy również na wasze propozycje uruchamiania interesujących was zajęć.
 
Roman Biskupski i Grażyna Chojnowska 
 

 

 

Szanowni Państwo, Drodzy Słuchacze LUTW,

 

informujemy, że od środy 20.05.2020r. rozpoczynamy emitowanie zajęć edukacyjnych w formie internetowej w ramach Wirtualnego Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Filmy z zajęciami będą ukazywały się na bieżąco na stronie www.lutw.net. W ramach powyższej inicjatywy będziemy prezentować Państwu zajęcia z j. angielskiego, gimnastyki rehabilitacyjnej, zajęć komputerowych, warsztatów kulinarnych, historii regionu.

Dodatkowo planujemy organizację zajęć z nordic walking oraz jogi.

W tym przypadku zajęcia odbywać się będą w sposób tradycyjny z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią koronawirusa. Zajęcia z nordic walking odbywać się będą na świeżym powietrzu, joga w sali gimnastycznej.

O dokładnej dacie rozpoczęcia tychże zajęć poinformujemy niebawem po konsultacji z trenerami oraz z uwzględnieniem aktualnych decyzji Wojewody Mazowieckiego. 

 

Z poważaniem,

Dyrektor LUTW

Roman Biskupski